• +976-7027-3911
ТӨРИЙН ДЭЭД ОДОН МЕДАЛЬ ГАРДУУЛЛАА
“ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЬЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН”-ООР:
1.Бямбасүрэнгийн Энхтуяа /Зуунмод сумын Чөлөөт ахмадын холбооны тэргүүн/
2.Эрэндаваагийн Ганболд /Төв аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын ахмад ажилтан/
3.Рэгзэнгийн Жигжидсүрэн /Зуунмод сумын ахмад настан/
4.Цэрэндаваагийн Цэвэлням /Зуунмод сумын ахмад настан/
5.Санжаадамбын Баатарчулуун /Зуунмод сумын ахмад настан/
6.Дамбадаржаагийн Дорждэрэм /Зуунмод сумын ахмад настан/
7.Содномдаржаагийн Сандагдорж /Зуунмод сумын ахмад настан/
8.Нямсүрэнгийн Дашцэрэн /Зуунмод сумын ахмад настан/
9.Жүрмэдийн Төмөрбаатар /Баянцагаан сумын ахмад настан/
“АЛТАН ГАДАС ОДОН”-ООР:
1.Цэвээнхүүгийн Батсүх /Зуунмод сумын ахмад настан/
2.Дамдинсүрэнгийн Зоригтбаатар /Төв аймаг дахь Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн Ерөнхий шүүгч/
3.Цэнд-Очирын Нацаг /Зуунмод сумын ахмад настан/
4.Бямбаагийн Нина /Зуунмод сумын ахмад настан/
5.Хайдавын Амарзаяа /Зуунмод сумын ахмад настан/
6.Гэрэлхүүгийн Аюуш /Зуунмод сумын ахмад настан/
7.Дамдингийн Норовсамбуу /Зуунмод сумын ахмад настан/
8.Пүрэвжалын Нямаа /Зуунмод сумын ахмад настан/
9.Дагвын Цэнд /Зуунмод сумын ахмад настан/
10.Сэр-Одын Доржжанцан /Зуунмод сумын ахмад настан/
11.Шанлангийн Эрдэнэчулуун /Зуунмод сумын иргэн/
12.Сүхбаатарын Цэдэвдорж /Баян сумын ахмад настан/
13.Доржнамдагийн Оюумаа /Дэлгэрхаан сумын иргэн/
14.Хойлигийн Цэндсүрэн /Дэлгэрхаан сумын иргэн/
15.Чомбын Энхтуяа /Дэлгэрхаан сумын иргэн/
16.Чогсомын Доржгочоо /Зуунмод сумын ахмад настан/
17.Даваасүрэнгийн Наранцэцэг /Зуунмод сумын ахмад настан/
18.Цэдэнсодномын Удвал /Зуунмод сумын иргэн/
19.Бат-Эрдэнийн Амгалан /Зуунмод сумын ахмад настан/
20.Шооламын Сувдаа /Зуунмод сумын ахмад настан/
21.Доржийн Оюунсүрэн /Зуунмод сумын ахмад настан/
22.Шарын Лхагвасүрэн /Зуунмод сумын ахмад настан/
23.Гэнэнгийн Сономхүү /Зуунмод сумын ахмад настан/
24.Доржийн Санжаасүрэн /Зуунмод сумын иргэн/
25.Ичинхорлоогийн Цог /Зуунмод сумын ахмад настан/
26.Гансүхийн Батсүх /Зуунмод сумын иргэн
27.Лувсандамдингийн Алтанцэцэг /Эрүүл мэндийн газрын ахмад эмч/
28.Ганжуурын Сувдаа /Эрүүл мэндийн газрын Эх хүүхдийн нөхөн үржихүйн эрүүл мэнд хариуцсан мэргэжилтэн/
29.Өлзийбилэгийн Дуламсүрэн /Зуунмод сумын 4 дүгээр сургуулийн багш/
ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ”-ИАР:
1.Цэрэндоржийн Энхбат /Зуунмод сумын ахмад настан/
2.Алтангэрэлийн Түмэннаст /Зуунмод сумын иргэн/
3.Лувсанцэрэнгийн Мягмарсүрэн /Зуунмод сумын ахмад настан/
4.Пүрэвжавын Мөнх-Оюун /”Мэдээлэл холбооны сүлжээ" ТӨХК-ний Төв аймгийн газрын Ашиглалтын менежер/
5.Сэрээтэрийн Мягмар /Зуунмод сумын ахмад настан/
6.Чойжийн Уртнасан /Зуунмод сумын иргэн/
7.Дашдондогийн Энхтуул /Зуунмод сумын 5-р багийн зохион байгуулагч/
8.Дашпунцагийн Төмөрчөдөр /Зуунмод сумын иргэн/
9.Самбуугийн Мөнхжаргал /Зуунмод сумын иргэн/
10.Батбаярын Жигмэддорж /Аймгийн ИТХ-ын Төлөөлөгч/
11.Нацагдоржийн Лхажий /Зуунмод сумын иргэн/
12.Шаравхоролын Амарбаяр /Зуунмод сумын иргэн/
13.Данцадмидын Сэр-Од /Зуунмод сумын иргэн/
14.Содномцэвэлийн Цэцэгдэлгэр /Зуунмод сумын ахмад настан/
15.Дэлгэрийн Шинэбаяр /Зуунмод сумын иргэн/
16.Гаваагийн Энхтуяа /Зуунмод сумын ахмад настан/
17.Галданжавын Баасандорж /Эрүүл мэндийн газрын жолооч/
18.Бүдүүний Батхуяг /Нэгдсэн эмнэлгийн халдвар судлагч
19.Пүрэвдоржийн Батцэцэг /Жаргалант сумын ЭМТ-ийн сувилагч/
20.Сүхбаатарын Дэлгэрмаа /Жаргалант сумын ЭМТ-ийн их эмч/
21.Тогтохын Мөнхбаяр /Алтанбулаг сумын ЭМТ-ийн их эмч/
22.Оргодолын Оюунчимэг /Нэгдсэн эмнэлгийн халдвар судлагч/
23.Цэрэнпилийн Сайнбаяр /Эрүүл мэндийн газрын нярав/
24.Дэмбэрэлийн Солонго /Нэгдсэн эмнэлгийн сувилагч/
25.Дорждамбын Тунгалаг /Нэгдсэн эмнэлгийн лаборант/
26.Даваасүрэнгийн Түвшинбаяр /Эрүүл мэндийн газрын жолооч/
27.Дэнсмээгийн Цэрмаа /Нэгдсэн эмнэлгийн үйлчлэгч/
28.Батсүхийн Энхтуяа /Эмнэлэгийн тусламжийн хэлтсийн дарга/
29. Батхүүгийн Эрдэнэцэцэг /Нэгдсэн эмнэлгийн сувилахуйн тусламжийн үйлчигээ хариуцсан мэргэжилтэн/
“ЭХИЙН АЛДАР 1 ДҮГЭЭР ЗЭРГИЙН ОДОН”-ООР:
1.Хумбангийн Норжмаа /Зуунмод сумын иргэн/
“ЭХИЙН АЛДАР 2-Р ЗЭРГИЙН ОДОН”-ООР:
1.Хумарын Алхагүль /Архуст сумын иргэн/
2.Сүхбаатарын Отгонтуяа /Зуунмод сумын иргэн/
3.Ундрахтуяагийн Мөнгөнцэцэг/Зуунмод сумын иргэн/
4.Төмөрбаатарын Баярцэцэг /Зуунмод сумын иргэн/
“ЭРЧИМ ХҮЧНИЙ ЯАМНЫ ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН ЦОЛ ТЭМДЭГ”-ЭЭР:
1.Дамдинжалын Отгонбаатар /АНЭ-ийн цахилгаанчин/
АЙМГИЙН ИРГЭДИЙН ТӨЛӨӨЛӨГЧИЙН ХУРЛЫН “ХҮНДЭТ ЖУУХ БИЧИГ”-ЭЭР:
1.Цэцэгдэлгэрийн Цэрмаа /АНЭ-ийн амбулторын үйлчлэгч/
2.Цэрэндоржийн Баттөмөр /АНЭ-ийн сүрьеэгийн тасгийн үйлчлэгч/
3.Лхамжавын Нямдаваа /АНЭ-ийн яаралтай түргэн тусламжийн сувилагч/
АЙМГИЙН ЗАСАГ ДАРГЫН “ХҮНДЭТ ТЭМДЭГ”-ЭЭР:
1.Энэбишийн Ууганцэцэг /АНЭ-ийн Дотрын тасгийн сувилагч/
2.Дуламсүрэнгийн Бурмаа /АНЭ-ийн Төрөх тасгийн угаагч/
АЙМГИЙН ЗАСАГ ДАРГЫН “ХҮНДЭТ ЖУУХ БИЧИГ”-ЭЭР:
1.Өлзийбаярын Даринчулуун /АНЭ-ийн их эмч/
2.Баасандоржийн Энхзул /АНЭ-ийн их эмч/
3.Оюунбаатарын Цэрэнбаатар /АНЭ-ийн их эмч/
4.Хишигдэмбэрэлийн Чулуунцэцэг /АНЭ-ийн нярав/
5.Л.Эрдэнэчимэг /Заамар сумын ЭМТ-ийн тогооч/
Мөн ард иргэдийнхээ эрүүл мэндийг хамгаалах үйлсэд зүтгэж байгаа Цагаан нөмрөгт баатруудад “Эрүүлийг хамгаалахын Тэргүүний ажилтан цол, тэмдэг”-ийг гардууллаа.

 

2021-08-18 09:31:03