• +976-7027-3911
  • admin@tov.gov.mn
Алдартнууд

Манай аймгаас урлаг соёл, төр нийгмийн зүтгэлтэн, салбар салбартаа тэргүүлсэн хөдөлмөрчид, спортын алдар цуутай тамирчид, дасгалжуулагчид, баяр цэнгэлийн манлай болсон хүчит бөхчүүд, их уяачид, мэргэд, эрдэмтэн судлаачид олон төрөн гарсан.

Нийтдээ Монгол улсын баатар -2,  Хөдөлмөрийн баатар- 55,  Ардын цолтон -23,  төрийн шагналт 13, 200-иад салбар салбарын гавьяат цолтон, ШУ-ны акедемич- 6, доктор профессер 150 гаруй, тод манлай уяач -3, манлай уяач -20, улсын аварга цолтой бөх -3, арслан цолтон -6, Монгол улсын заан -14, харцага цолтон -4, начин цолтон- 35 төрөн гараад байна..

МОНГОЛ УЛСЫН БААТАР

  Д.Самдан /1918-1939/ Төв Борнуур

  Б.Цог /1912-1989/  Алтанбулаг

МОНГОЛ УЛСЫН ХӨДӨЛМӨРИЙН БААТРУУД

¹

Нэрс

Он

Сумын нэр

1

А.Авирмэд

1927-1997

Төв Бүрэн

2

Ц.Цэрэн-Очир

1933

Төв Жаргалант

3

Э.Туваан

1925

Архангай, Төв Угтаал

4

С.Цагааншүхэрт

 

Архангай, Төв Жаргалант

5

Д.Долгор

1920-1975

Өвөрхангай, Төв Жаргалант

6

Ц.Сандагдалай

 

Дорнод, Төв Жаргалант

7

С.Бадамсүрэн

1923-1993

Булган, Төв Борнуур

8

Н.Нацагдорж

1935

Төв Эрдэнэ

9

Н.Батдорж

1937-1967

Төв Жаргалант

10

С.Гомбо

1892

Төв Жаргалант

11

Б.Жанчив

1926-1997

Завхан, Төв Жаргалант

12

Ч.Шаравдорж

1937

Увс, Төв Жаргалант

13

Н.Дэмбэрэлдорж

1925

Төв Баянзүрх

14

Ж.Самбуу

1895-1972

Төв Бүрэн

15

Д.Дарамжав

1911-1988

Хөвсгөл, Төв Батсүмбэр

16

Г.Содномдагва

1914-1973

Төв Эрдэнэсант

17

Д.Аръяа

1922-2002

Сүхбаатар, Төв Жаргалант

18

Д.Намсрай

1934-1974

Төв Борнуур

19

С.Чакий

1923

Баян-Өлгий, Төв Иххайрхан

20

Б.Төмөрдорж

1923-1999

Төв Батсүмбэр

21

Г.Алтанхүү

1943-2005

Ховд, Төв Угтаал

22

С.Надмид

1926-1987

Завхан, Төв Гачуурт

23

Г.Зина

1940

Увс, Төв Гачуурт

24

Я.Должинжав

1937-1988

Хөвсгөл, Төв Батсүмбэр

25

Б.Ажваа

1929

Төв Баян-Өнжүүл

26

М.Чойжамц

1941

Архангай, Төв Жаргалант

27

Ч.Дугарсүрэн

1937

Төв Жаргалант

28

Б.Батчулуун

1933-1981

Баянхонгор, Төв Угтаал

29

Н.Дашням

1922-2007

Говь-Алтай, Төв Жаргалант

30

Н.Намжиг

1928

Архангай, Төв Баяндэлгэр

31

П.Базаррагчаа

1930

Төв Эрдэнэсант

32

П.Пашка

1941

Завхан, Төв Архуст

33

Т.Сүрэнхүү

1921-2003

Төв Эрдэнэсант

34

Ц.Хорлоо

1931

Төв Батсүмбэр

35

Ж.Пүрвээ

1925-1991

Хөвсгөл, Төв Батсүмбэр

36

Ч.Баяраа

1944

Төв Угтаал

37

М.Чимгээ

1943

Говь-Алтай, Төв Борнуур

38

Х.Амармэнд

1948

Төв Батсүмбэр

39

Ж.Сүрэнхүү

1949

Төв Сэргэлэн

40

П.Оюун

1935

Төв Батсүмбэр

41

Г.Чунаг

1934

Ховд, Төв Борнуур

42

Ц.Батдэлгэр

1952-2003

Өвөрхангай, Төв Эрдэнэсант

43

Г.Батмөнх

1938

Төв Лүн

44

О.Галт

1941

Төв Жаргалант

45

Г.Амаржаргал

1942

Төв Эрдэнэсант

46

С.Балдорж

1948

Төв Дэлгэрхаан

47

М.Даш

1931-2001

Төв Баянцагаан

48

С.Наранцэцэг

1948

Төв Баянцогт

49

М.Бачираа

1956

Архангай, Төв Жаргалант

50

Т.Лувсанцэрэн

1956

Төв Баян-өнжүүл

51

Ж.Мөнхбат

1941

Төв Эрдэднэсант

52

Г.Гомбосүрэн

1918-2004

Төв Бүрэн

53

Р.Раш

1953

Дундговь, Төв Дэлгэрхаан

54

Н.Лхагвадорж

1953

Төв Эрдэнэ

55

Л.Цогзолмаа

1924

Төв Угтаал

МОНГОЛ УЛСЫН АРДЫН ЦОЛТНУУД

  З.Цэндээхүү /1905-1980/ Төв Бор-Өндөр /Алтанбулаг/

  Д.Цэрэндулам /1910-1999/ Төв Лүн

  Ж.Данзан /1909-1988/ Төв Алтанбулаг

  Д.Дамдинсүрэн /1914-1996/ Төв Дэлгэрхаан

  Л.Мөрдорж /1919-1996/ Төв Сэргэлэн

  О.Ганбаатар /1944/ Төв Угтаал

  Т.Цэнд-Аюуш /1927-2004/ Төв Батсүмбэр

 

 

2021-02-15 00:00:00